Aktualności arrow Galeria arrow Błękitna Wstęga 2009

Błękitna Wstęga 2009 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
27.11.2009.

W dniu 24.10.2009 na wodach jeziora Dzierżno Małe odbyły się tradycyjne, kończące sezon nawigacyjny regaty o„Błękitną Wstęgę jeziora Dzierżno”. Organizatorami tegorocznej edycji regat byli: Tawerna „KORMORANY”, Klub Wodny „GARLAND” LOK Gliwice oraz nasze Stowarzyszenie.

Swój udział potwierdziło łącznie 26 załóg, a same regaty jak określił to sędzia główny Jurek Miśków, miały „rangę” międzynarodowych, gdyż na starcie pojawiła się zaprzyjaźniona załoga z Czech.
Na starcie pojawiły się Optimisty z najmłodszymi żeglarzami, Finy, Omegi, kilka jachtów kabinowych, oraz jachty dwumasztowe, reprezentowane przez DZ oraz jednego Trenera.
Zgodnie z założeniami organizatorów regaty rozegrano w trzech klasach: Optimist, Open oraz jachty Dwumasztowe.
Pogoda zgodnie z tradycją - nie padało, a górna granica wiatru zatrzymała się na 1 w skali B.

W klasie jachtów dwumasztowych wystartowały wszystkie DZ, które pływają na Dzierżnie: Wrzaskun, Maytur, Niebieska, Słoń Morski i Fanaberia oraz jeden Trener Wielki – Bil.
Pierwszy raz do startu w regatach, Konstruktorzy, wystawili dwa jachty, Fanaberię, prowadził Tomasz Siuda, natomiast Słoniem Morskim dowodził Arkadiusz Olszewski.
Po pasjonującej walce w dość trudnych warunkach o pierwsze i ostatnie miejsce, klasyfikacja końcowa w klasie jachtów dwumasztowych przedstawiała się następująco:

• Fanaberia
  • Bil
  • Niebieska
  • Wrzaskun
  • Maytur
  • Słoń Morski

Błękitną Wstęgę w sezonie 2009 wygrała załoga Festiny, ze sternikiem Pawłem Tarnowskim.
Po uroczystej dekoracji zwycięzców, uczestnicy regat zostali zaproszeni na gorący poczęstunek, przygotowany specjalnie na tę okazję przez Tawernę „KORMORANY”.

Organizatorzy składają podziękowania sędziemu głównemu oraz wszystkim uczestnikom regat za dobrą zabawę i klimat żeglarski.

Image Image