Aktualności arrow Galeria arrow Puchar Dzierżna 2012

Puchar Dzierżna 2012 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
01.10.2012.

W sobotę 22 września 2012, odbyły się doroczne regaty o Puchar Dzierżna zorganizowane przez Stowarzyszenie Sportowe KONSTRUKTORZY, Turystyczny Klub Żeglarski KLAR, Klub Wodny GARLAND LOK Gliwice oraz Tawernę KORMORANY.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorowi generalnemu, firmie KANCLERZ, która sponsoruje regaty już po raz drugi oraz firmom KROPKA oraz PROBUD, bez wsparcia których zorganizowanie tegorocznego Pucharu Dzierżna nie byłoby możliwe.

Regat Puchar Dzierżna już na stałe wpisały się w kalendarz imprez żeglarskich organizowanych na akwenie jeziora Dzierżno Małe. W tym roku regaty otrzymały licencję Polskiego Związku Żeglarskiego, numer 0299/2012.

Do regat przystąpiło 133 uczestników startujących na 51 jachtach, podzielonych na pięć klas:

• Optimist (17 jachtów - 17 uczestników),
  • Laser (3 jachty - 3 uczestników),
  • Omega (13 jachtów - 40 uczestników),
  • jachty Kabinowe (8 jachtów - 23 uczestników),
  • jachty Dwumasztowe (9 jachtów, w tym 8 DZ - 50 uczestników).

Pogoda nie zawiodła, regaty odbywały się przy szkwalistym wietrze o sile 3-4°B. Łącznie rozegrane zostały cztery biegi na klasycznej trasie trójkąt - śledź - trójkąt. Od początku rywalizacja we wszystkich klasach była bardzo zacięta, załogi mogły w pełni wykazać się swoimi umiejętnościami, a ze względu na porywisty wiatr nie brakowało emocjonujących chwil.

Na szczególne wyróżnienie zasługują najmłodsi uczestnicy zawodów startujący w klasie Optimist.
Na trasie wyścigu niejednokrotnie radzili sobie lepiej od bardziej rutynowanych starszych żeglarzy.
Oprócz reprezentantów klubów położonych nad jeziorem Dzierżno Małe, udział wzięły także trzy załogi z Warmii, startujące na jachtach klasy DZ.
W większości klas faworyci nie zawiedli i na ostatecznie na mecie nie było większych niespodzianek.

Na wyrazy uznania zasłużyła załoga jachtu Moja w składzie: Marcin Michalski, Marek Wałaszek oraz Mirosław Czyż, startująca w klasie Omega, która podjęła z wody, załogę wywróconego jachtu Tonietonie.

Mimo chwilami trudnych warunków i wielkiej woli walki wszystkich załóg, regaty odbywały się w duchu fair play, dzięki czemu komisja sędziowska nie odnotowała żadnych kolizji ani protestów.

Nagrody zwycięzcom wręczył Prezes Śląskiego OZŻ, Pan Janusz Szlachetko.

dsc03750.jpg
dsc03753.jpg
dsc03759.jpg
dsc03775.jpg
dsc03792.jpg

Klasyfikacja medalowa regat:

Klasa Optimist:

1. 1558 - Wiktoria Siuda,
2. 1558 - Marek Kawalski,
3.   738 - Tomasz Procek.

Klasa Laser:

1. POL 160404 - Mikołaj Benesiewicz,
2. POL 198200 - Michał Sternal,
3. POL 1600732 - Olaf Kilwer.

Klasa Omega:

1. D1517 - Karol Spyrka,
2. Fazunia - Bartek Mazur,
2. Niebieski - Wacław Bander.

Klasa jachtów Kabinowych:

1. Espresso - Andrzej Bekieszczuk,
2. Bobo&Viki - Jakub Siuda,
3. Dudek1 - Wojciech Dudwał.

Klasa jachtów Dwumasztowych:

1. Rekin - Krzysztof Choroszucha,
2. 8 Czortów - Jarosław Misiak,
3. Pablo - Radek Jankowski.

W imieniu organizatorów dziękujemy uczestnikom za wspaniałą żeglarską atmosferę, klimatyczny koncert Jędrzeja Korzenia i obecność załóg, które przebyły szmat drogi żeby wziąć udział w tym sportowym święcie.
Organizatorzy dziękują Śląskiemu Yacht Clubowi za udostępnienie bojek regatowych.

Puchar Dzierżna 2012 - GALERIA